Serwisowanie telewizorów w Łodzi naprawa ustawianie programów
Naprawiamy telewizory w Łodzi i okolicach
Październik 20, 2016
Uchwyty meblowe Gałki meblowe Dorabianie kluczy Bejce i lakiery Konserwacja mebli
angra art – profesjonalne usługi i szeroki asortyment
Październik 27, 2016

Ocieplenie domu to w sumie jedna z najważniejszych kwestii, o której musisz pomyśleć jeszcze na etapie budowy domu. Jeszcze 10 lat temu wybór co do materiałów izolacyjnych był bardzo ograniczony. W hurtowniach mieliśmy jedynie dostęp do takich materiałów jak wełna mineralna czy styropian. Jednak w miarę rozwoju badań nad nowoczesnymi metodami docieplania budynków, zaczęły się na rynku pokazywać izolacje pod różnymi względami wyjątkowe. Twórcy materiałów do izolacji szukali produktu, który urzeczywistniałby normy zdrowotne (brak alergenów) i jakościowe (wysoka wydajność energetyczna). Znaczący był także wymiar komfortu aplikacji konkretnego materiału izolacyjnego, gdyż wcześniej wykorzystywane rodzaje nie dość, że nie były funkcjonalne, to silnie podrażniały skórę i oczy (mowa tu o wełnie mineralnej). Po wielu latach badań nad powstaniem innowacyjnej technologii izolacji, do sklepów trafiła pianka poliuretanowa.

Błyskawicznie stwierdzono, że pianka z poliuretanu jest tworzywem wysoce praktycznym, oferującym doskonałą izolację termiczną nie tylko mieszkań, ale również hal magazynowych. Użytkownicy uwielbiają piankę za szybkość krycia danej powierzchni, za możliwość izolacji trudno dostępnych miejsc, oraz za oszczędność przestrzeni, dzięki aplikacji niewielkiej warstwy izolacji. Izolacja pianką cieszy się co raz większą popularnością. Dlaczego? O tym dowiecie się poniżej.

Pianka zamkniętokomórkowa, czy otwartokomórkowa?

Rozróżnia się dwa rodzaje pianki poliuretanowej – otwartokomórkową i zamkiętokomórkową. Te dwa typy pianki wyróżnia przede wszystkim budowa, ale także wykorzystanie. Systemy zamkniętokomórkowe wykorzystuje się przy izolacji takich powierzchni jak: dachy, fundamenty, ściany, czy rurociągi. Używa się je przy ocieplaniu natryskowym, przy wytwarzaniu płyt warstwowych i elementów wykończeniowych. Zamkniętokomórkowa pianka PUR cechuje się gęstą konsystencją w granicach od 35 do 300 kg/m3, przez co nie pochłania wilgoci i może być stosowana w urozmaiconych warunkach temperaturowych. Z kolei pianka otwartokomórkowa stosowana jest zwłaszcza w izolacji wnętrza wszelkich budynków (poddasze i ściany działowe). Konstrukcja pianki, jak sama nazwa sugeruje zestawiona jest z komórek o otwartej budowie, poprzez co perfekcyjnie przepuszcza wilgoć. Pianka otwartokomórkowa nie wpływa na konstrukcję obiektu i jest przyjazna dla środowiska, dzięki zastosowaniu wody jako czynnika spieniającego.

Pianka poliuretanowa i technologia

Najpoważniejszym problemem związanym z izolacją budynku jest pojawienie się tak zwanych mostków cieplnych. Wykorzystanie pianki pro zupełnie likwiduje ten problem, ponieważ surowiec trafia do najbardziej niedostępnych miejsc. Pianka (zarówno otwartokomórkowa, jak i zamnkiętokomórkowa) modyfikowana jest już na placu budowy. Dzięki użyciu specjalnych maszyn sprężających pianka aplikowana jest na wybrane powierzchnie, poziome,jak i pionowe. Ocieplenie piankowe jest bardzo lekkie i wypełnia o wiele mniej powierzchni niż konwencjonalne materiały ociepleniowe. Co więcej utwardza konstrukcję obiektów budowlanych. Systemy poliuretanowe aplikowane są w niezwykle szybkim czasie, co zazwyczaj jest czynnikiem kluczowym przy doborze ocieplenia. A co z jej zastosowaniem? Z pianki PUR mamy możliwość wykonywać ocieplenia domów, ocieplenia hal magazynowych, jak i ocieplenia kurników.

Dlaczego warto stosować izolację z pianki PUR?

Pianka poliuretanowa to doskonała alternatywa dla konwencjonalnych sposobów izolacji. Głównie dlatego, że przy jej użyciu redukuje się grubość powłoki izolacyjnej. Pianka Pro jest obojętna dla przyrody i przyjazna dla osób z różnego typu uczuleniami. Zapewnia najwyższy poziom izolacji ciepła w wnętrzach obiektów budowlanych, gdyż nie zmienia swoich właściwości nawet po wielu latach eksploatacji. Nie dosyć, że zatrzymuje ciepło w pomieszczeniach w zimę, to jeszcze zabezpiecza przed ich ogrzaniem w lecie. Niski współczynnik pochłaniania wody sprawia, że w izolacji nie są produkowane grzyby, ani pleśń. Ostatni wątek, o którym warto napisać, to łatwa aplikacja pianki. Pianka PUR zapełnia najciaśniejsze przestrzenie bez żadnego kłopotu. Jej budowa umożliwia całkowitą przyczepność do każdego rodzaju podłoża.

Profesjonalne ocieplenie domu to pewność komfortu przy niskiej temperaturze na zewnątrz. Mieszkańcy domów ocieplonych pianką poliuretanową deklarują, że taka izolacja jest najbardziej funkcjonalna i najprostsza w aplikacji. Ceny pianki poliuretanowej i ocieplenia z styropianu są bardzo przybliżone, więc przy wyborze metody docieplenia mieszkania warto pomyśleć o innowacyjnych systemach poliuretanowych. To nie tylko optymalizacja pieniędzy, ale również czasu.

Jeśli Wasz wybór padnie na izolację pianką, następnym krokiem jest wybór producenta. Jedną z rekomendowanych przez nas firm jest KDP Pro. Firma ta od 20 lat specjalizuje się w technologii ociepleń nie tylko budynków lokalowych, ale także produkcyjnych. Oferuje pianki natryskowe, zalewowe i formowalne. KDK Pro to specjaliści od ociepleń poliuretanowych, którym nie straszne są żadne wyzwania. Więcej szczegółów poznacie na ich stronie, na którą możecie wejść klikając w ten link: pianka otwartokomórkowa.

Strona używa cookies
Ok