Marketing internetowy - zwiększ swoje szanse w Internecie
Marketing internetowy – jak się do niego zabrać?
Czerwiec 10, 2017
banery led - telebimy - ekrany led
Banery LED na każdą imprezę
Listopad 2, 2017

Własny dom to jedno z najważniejszych marzeń. Jest to także jedno z największych życiowych przedsięwzięć. Idealna działka to istotny element planu jakim jest dom marzeń. Jest to jednak dopiero początek trudnych wyborów. Schemat domu potrafi bardzo zaangażować. Przeanalizować należy nie tylko właściwą powierzchnię, ale także rozłożenie pokojów. Wszystkie elementy muszą być idealnie dopasowane, tak żeby każdy domownik czuł się swobodnie. Przeanalizować trzeba też o zaplanowaniu ciągów komunikacyjnych w projekcie, dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu podczas na przykład sprzątania. Kluczową kwestią jest także dobór odpowiedniej metody ogrzewania. Nie w każdej miejscowości jest sieć gazowa. W takim przypadku przemyśleć należy zainstalowanie ogrzewania węglowego albo olejowego. Decyzja ta ma wpływ nie tylko na późniejsze koszty ogrzewania, ale też na komfort klimat wewnątrz pomieszczenia.

Nawet najlepiej dobrany sposób ogrzewania będzie nieefektywny, gdy nie zadbamy o odpowiednie zaizolowanie budynku. Ciepło będzie uciekać. Ogromne straty są wynikiem niedostatecznie ocieplonego strychu. Dlatego sprawy ocieplenia nie należy umniejszać. Metoda izolacji cieplnej domu ma znaczenie. Stosowane są różne materiały: najbardziej rozprzestrzeniony styropian czy coraz popularniejsza pianka poliuretanowa, określana dla ułatwienia pianką PUR.

Wybór jest ogromny

Najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym do zabezpieczania przed utratą ciepła z domów jest styropian. Posiada on wiele zalet:jest łatwy w montaży. Jednakże nie nadaje się do izolacji tych elementów domu, które są łatwopalne – dotyczy to głównie elementów z drewna. Jedną z możliwości jest wełna izolacyjna. Jest ona bardziej kosztowną opcją, ale za to cenioną przez fachowców trudniących się termoizolacją. Wełna jest ognioodporna, perfekcyjnie zabezpiecza przed denerwującymi dźwiękami. Izolowanie wełną wymaga jednak lepszej konstrukcji dachu, gdyż wełna sporo waży. Wełnę należy chronić przed wilgocią przez zastosowanie folii zabezpieczających. Nie są to wszystkie sposoby ochrony domu przed nadmierna utrata ciepła. Pianka poliuretanowa jest coraz popularniejsza. Sprawdzi się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Ocieplanie pianką PUR

Poliuretan dostępny jest w licznych wersjach. Produkuje się z niego płyty, otuliny ale także piankę. Pianka powstaje z mieszanki dwóch substancji: izocyjanianu i żywicy. Związki te podgrzewa się i następnie pod wpływem ciśnienia powstaje pianka, którą wykorzystuje się do termoizolacji. Natryskiwana pianka zwiększa swoją objętość i natychmiastowo zastyga. W kilka chwil powstaje jednorodna warstwa, która szczelnie wypełnia każdą lukę. Pianka idealnie trzyma się niemal każdego podłoża. Nałożona pianka nie wymaga dodatkowych umocnień. Natryskiwanie trwa bardzo krótko, już w kilka godzin można ocieplić nawet całą więźbę dachową.

Ocieplanie pianką PUR – rodzaje pianki

Piankę dzieli się ze względu na różnice w strukturze. Wyróżnia się otwarto i zamknięto komórkową. Ta ostatnia przeznaczona jest do termoizolacji budynków od zewnątrz. Oprócz ochrony przez utratą ciepła jest też świetnym materiałem izolującym przed wodą, dlatego wykorzystywana jest do izolacji fundamentów. Ocieplanie nią domu od wewnątrz także jest możliwe. Pianka PUR tego typu niewiele waży. Jego porowata struktura sprawia, że ocieplana powierzchnia oddycha. Wykorzystuje się ją do ocieplania pomieszczeń.

Korzyści z ocieplania pianką poliuretanową

Pianka PUR jest niezwykle uniwersalna. Można nią ocieplać zarówno zewnętrze części budynku, jak i poddasza, ścianki działowe i posadzki. Wykorzystywana jest jako produkt chroniący przed utratą ciepła w budynkach jednorodzinnych i wielorodzinnych, budynkach przemysłowych. Izolacja z pianki PUR nie stanowi zagrożenia dla alergików. Powstała warstwa ocieplająca nie traci swoich właściwości, przez co nie pyli się, nie odrywają się od niej także małe cząstki, dlatego nie jest niebezpieczna nawet dla wrażliwych osób. Pianka poliuretanowa nie ma w składzie toksycznych substancji, nie szkodzi środowisku. Warstwa pianki poliuretanowej świetnie izoluje, w efekcie czego jest doceniana przez architektów zajmujących się pasywnym budownictwem. Kolejną pozytywną cechą jest wodoodporność. Pianka poliuretanowa nie nasiąka i nie odkształca się. Zastosowanie dodatkowych umocnień jest niepotrzebne, ponieważ bardzo dobrze przylega do drewna, betonu czy papy. Podczas ocieplania domu trzeba uważać na mostki termiczne. Sprawiają one, że cała izolacja staje się mniej efektywna. Wykorzystanie pianki likwiduje ten problematyczny punkt. Pianka PUR tworzy zwartą strukturę dzięki czemu nie trzeba łączyć kolejnych warstw. Daje to możliwość ocieplenia nawet złożonej więźby dachowej i to w błyskawicznym czasie. Konfrontując, ocieplenie z waty wymaga wielu godzin pracy kilku fachowców.

Właściwe ocieplenie domu to wydatek który należy przeanalizować i właściwie zrealizować. Przemyśleć trzeba pozytywne i negatywna strony każdej z metod. Najczęściej stosowane produkty stosowane do ochrony przed utratą ciepła od jakiegoś czasu mają poważnego konkurenta jakim jest pianka PUR. Pianka PUR ma doskonałą opinia u fachowców, doceniają oni jej uniwersalność. Dużym plusem jest także niewielki czas niezbędny do wykonania prac ociepleniowych. Pianka PUR sprawdza się zarówno w budownictwie mieszkalnym, ale także jako izolacja budynków przemysłowych i gospodarczych.

Pianka PUR – wszystko w jednym miejscu —> http://www.kdkpro.pl/ocieplanie-pianka-pur/

Strona używa cookies
Ok