fakty
Wiadomości, wydarzenia z kraju, najnowsze informacje w jednym miejscu!
Luty 20, 2017
Depilacja laserowa Toruń depilacja dla mężczyzn usuwanie nadmiernego owłosienia
Najskuteczniejsza metoda usuwania zbędnego owłosienia
Luty 23, 2017

Ocieplanie domu pianką poliuretanową

Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur

Czy właściwe ocieplenie domu ma wpływ wydajność energetyczną? Niezaprzeczalnie. Z wysoką wydajnością energetyczną kroczą w parze oszczędności pieniężne, z uwagi na redukcję straty ciepła. Stosowne ocieplenie budynku spowoduje, że ciepło będzie się w nim dłużej utrzymywać. Obliczenia oszczędności nie są wcale skomplikowane.

W szerokim wachlarzu materiałów izolacyjnych pojawiła się parę lat temu pianka poliuretanowa – o niskiej wadze,o umiarkowanej wadze, docierająca w skomplikowane miejsca, dająca perfekcyjną ochronę termiczną. Po prostu doskonała w najmniejszym calu. W bieżącym poradniku pragniemy Wam przedstawić ją z bliska, by udowodnić, że w budownictwie czasem warto postawić na nowoczesność, a nie na tradycję.

Izolacja natryskowa, bo tak też nazywa się technologia wykorzystująca piankę PUR, doskonale sprawdza się w najsurowszych warunkach. Firmy budowlane ochoczo korzystają z niej w budownictwie jednorodzinnym, jak i fabrycznym. Podstawową zaletą pianki poliuretanowej jest jej niewielka waga, w porównaniu do innych materiałów ociepleniowych. Dzięki tej wartości pianka nie wpływa negatywnie na konstrukcję budynku, co zdecydowanie rozszerza opcje jej wykorzystania. Pianka poliuretanowa stosowana jest w dwóch systemach – otwartokomórkowym i zamkniętokomórkowym, które przybliżymy Wam w dzisiejszym poradniku. Zapraszamy!

Izolacja otwartokomórkowa do poddaszy

Jak samo określenie wskazuje, pianka otwartokórkowa cechuje się otwartą strukturą komórek. Wilgoć nie utrzymuje się wewnątrz budynku, tylko łatwo przelatuje przez powłokę izolacji na zewnątrz. Ta cecha specjalistycznie szacowana jest poprzez współczynnik oporu dyfuzyjnego, który w przypadku systemu otwartokomórkowego jest szczególnie niski. Niezmiernie ważnym plusem pianki otwartokomórkowej jest zastosowanie wody jako czynnika spieniającego. Oznacza to, że taki wariant izolacji jest wyjątkowo nieszkodliwy i może być z powodzeniem stosowany w każdej kompozycji budowlanej. Ocieplenie otwartokomórkowe jest szczególnie rekomendowana w budownictwie pasywnym, w którym stawia się na produkty o silnych cechach termoizolacyjnych. Pianka nie przenosi ciepła, przez co zostaje ono zamknięte w środku pomieszczenia. Blokuje natomiast dostęp pyłu i minimalizuje hałasy z zewnątrz. System otwartokomórkowy to najlepsze rozwiązanie do ocieplania poddaszy lub ścian działowych.

System zamkniętokomórkowy o szerokim zastosowaniu

Pianka poliuretanowa zamkniętokomórkowa ma dużo większe przeznaczenie, niż ocieplenia o otwartych komórkach, a to ze względu na zwartą strukturę komórek. Ocieplenie zamkniętokomórkowe nie wchłania wilgoci, jest wytrzymała na ściskanie i może być stosowana w wszechstronnym zasięgu temperatur. Co więcej odznacza się znacznie wyższym wskaźnikiem przewodzenia ciepła. Te walory sprawiają, że pianka zamkniętokomórkowa odnajduje zastosowanie w izolacji płaskich dachów, fundamentów, konstrukcji stalowych, chłodni, czy kanalizacji. Ze względu na wysoką gęstość buduje się z niej między innymi gotowe płyty warstwowe.

Zalety pianki PUR

Pianka poliuretanowa składa się jest z dwóch głównych elementów – polieteru i izocyjanu. Te dwa komponenty w zintegrowaniu z wodą komponują pianę o zwartej strukturze i dobrych właściwościach termoizolacyjnych. Gotowa pianka PUR tworzy się dopiero w miejscu dozowania, co zdecydowanie skraca czas wykonania izolacji. Elastyczna forma pianki powoduje, że przenika ona w z pozoru niedostępne wnętrza, likwidując tym samym powstawanie tzw. mostków termicznych, co nie było możliwe przy instalacji standardowych surowców ociepleniowych. Pianka poliuretanowa jest lekka i nie obciąża konstrukcji domu. Z takiego względu może być stosowana zarówno w nowoczesnym budownictwie, jak i przy odnawianiu wiekowych domów, czy przy stawianiu hal magazynowych o sporej wielkości. Należałoby odnotować również, że izolacja natryskowa jest niesamowicie efektywna. Nie ulega biodegradacji, co oznacza, że zachowuje swoje cechy przez wiele lat. Utrzymuje ciepło w wnętrzu w zimę i nie dopuszcza do nadmiernego nagrzania się mieszkania w lato – działa zatem na dwa fronty. Ponadto pianka z poliuretanu nie wytwarza żadnych reakcji uczuleniowych, co powiększa grono jej wielbicieli. Nie jest także atrakcyjnym artykułem dla gryzoni, czy owadów, których bytność w mieszkaniu nie jest mile widziana. Pianka PUR to po prostu innowacyjny materiał izolacyjny.

Pianka poliuretanowa może być używana w zróżnicowanej temperaturze i w trudno dostępnych powierzchniach. Jest to najwłaściwszy system do ocieplania poddaszy i podłogi. Pianka PUR może być wykorzystywana w budownictwie rodzinnym, jak i w budownictwie fabrycznym. Odpowiada także wszelkim standardom budownictwa pasywnego. Jest artykułem energooszczędnym, niegroźnym dla środowiska, i delikatnym dla osób cierpiących na alergie. Aplikacja izolacji natryskowej pochłania praktycznie kilka chwil. Przypuszczalnie nie musimy już Wam dłużej udowadniać, że izolacje z pianki poliuretanowej są najbardziej stabilne i najbardziej wydajne. Wstąp na stronę internetową firmy KDK Pro – ekspertów od izolacji natryskowej i dowiedz się więcej o tej wyjątkowej technologi: Ocieplanie poddasza Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok